Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy, oferty pracy

Aktualności

Okres: 06-2010

2010-06-30

Święto Fajki z góralskimi akcentami

Święto Fajki z góralskimi akcentami

W tegorocznym V Święcie Fajki, które odbyło się w Przemyślu w niedzielę, 27 czerwca, pod hasłem „Fajecko hej…” nie zabrakło góralskich akcentów. Gościem specjalnym był Janusz Majcher, Burmistrz Miasta Zakopane. Górale wraz z fajkarzami uczestniczyli w paradzie, która przeszła ulicami przemyskiej Starówki. Stałym punktem jest odpalanie Pomnika Fajki Ławeczki przy przemyskim Muzeum Dzwonów i Fajek. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne i kiermasz fajkowy. Na zakończenie wystąpił Zespół De Press. Imprezą towarzyszącą było otwarcie wystawy w Muzeum Dzwonów i Fajek Pt. „Pamięci kolekcjonerów Zenona Hećki i Krzysztofa Solińskiego”. Organizatorami tego wydarzenia są co roku Prezydent Miasta Przemyśla oraz Przemyski Klub Fajki.

więcej »

2010-06-29

Powszechny Spis Rolny 2010

Powszechny Spis Rolny 2010

Na podstawie art. 15 ust. 1 pkt 2 lit. d oraz art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o powszechnym spisie rolnym w 2010 roku (Dz. U. z 2009 r. Nr 126, poz. 1040), Burmistrz Miasta Zakopane - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w ramach  Powszechnego Spisu Rolnego w 2010 roku.

więcej »

2010-06-29

 „Możliwości wykorzystania wsparcia finansowego z EFS na lata 2007-2013”

„Możliwości wykorzystania wsparcia finansowego z EFS na lata 2007-2013”

Urząd Miasta Zakopane oraz Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Krakowie działający przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie  zapraszają przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych, ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz wszystkich lokalnie działających podmiotów (w tym liderów lokalnych i grup nieformalnych) z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast do 25 tys. mieszkańców na bezpłatne spotkanie informacyjne „Możliwości wykorzystania wsparcia finansowego z EFS na lata 2007-2013”. Spotkanie odbędzie się 15 lipca 2010 roku, w godz. 10.00-14.00, w Sali Obrad siedziby Urzędu Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13.

więcej »

2010-06-28

Doradztwo zawodowe dla każdego

Doradztwo zawodowe dla każdego

Jak szukać pracy, jak napisać cv, jak zmienić zawód, jaką wybrać szkołę, jak być pewnym siebie, jak rozmawiać z pracodawcą i jak się pozytywnie zaprezentować? Odpowiedzi na ten pytania udzieli Państwu doradca zawodowy, proponując bezpłatne porady indywidualne. Zapraszamy wszystkich chętnych do Klubu Integracji Społecznej w poniedziałki i środy przy ul.Kasprusie 35  (budynek dawnego TTA), po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu (tel. 18 20 141 22), w godz. 10.00-14.00.

więcej »

2010-06-28

Uwaga Wyborcy!

Uwaga Wyborcy!

Uprzejmie informujemy, że w II turze wyborów prezydenckich Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 4 w Zakopanem będzie miała swoją siedzibę w Ośrodku Wypoczynkowym „Maluch”, ul Krzeptówki 15.

więcej »

2010-06-28

Żegnaj szkoło!

Żegnaj szkoło!

Na dwa letnie miesiące w piątek, 25 czerwca, uczniowie pożegnali swoje szkoły. Wcześniej jednak, na uroczystych apelach, odbierali świadectwa i nagrody za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. W Gimnazjum Nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich i w Gimnazjum Społecznym nagrody wręczał burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, a w Szkole Podstawowej Nr 2 na Skibówkach zastępca burmistrza Jan Gąsienica Walczak. Uczniom i nauczycielom życzymy radosnych i słonecznych wakacji!

więcej »

2010-06-26

Trzy kobiety wśród obrazów

Trzy kobiety wśród obrazów

Magda Kraszewska zaprasza do swej galerii na podwójny wernisaż malarstwa: Agnieszki Antczak (Pejzaże Wewnętrzne) i Joanny Meisner (Nowe Stare Rzeczy). Galeria Sztuki Współczesnej DOM DOKTORA, ul. Stanisława Witkiewicza 19, środa, 30 czerwca, godz. 18.00. Prace obu artystek będzie można oglądać do 31 lipca 2010.

więcej »

2010-06-25

Coopera test sprawdzał kto jest THE BEST

Coopera test sprawdzał kto jest THE BEST

Na stadionie COS Zakopane, 23 czerwca, odbył się I Zakopiański Test Coopera. To nowatorskie przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie MANKO, Urząd Miasta Zakopane, Centralny Ośrodek Sportu Zakopane, Gminny Punkt Konsultacyjny Edukacji Redukcji Szkód w Zakopanem. Test Coopera to próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Zwycięzcą jest ten, kto pokona w tym czasie najdłuższy dystans. Test jest świetnym sposobem na pomiar wytrzymałości sportowców. Wbrew pozorom przebiegnięcie z maksymalnym wysiłkiem kilkunastu minut to nie lada wyczyn. Na wszystkich zawodników po ciężkich zmaganiach z bieżnią czekała herbata.

więcej »

2010-06-25

Ocalić pamięć o Katyniu

Ocalić pamięć o Katyniu

Starostwo Powiatowe w Zakopanem i Urząd Miasta Zakopane przystąpiły do programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia” – ogólnopolskiej akcji zasadzenia 21 437 Dębów Pamięci na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej. Jeden dąb to jedno nazwisko z Listy Katyńskiej. Uczestnicy projektu zobowiązują się do opieki nad zasadzonymi dębami i umieszczenia informacji, komu drzewo zostało poświęcone. Honorowy Patronat nad projektem objęli: Śp. Prezydent RP – Lech Kaczyński i Biskup Warszawsko-Praski Abp Sławoj Leszek Głódź.

więcej »

2010-06-24

'ŚRÓDMIEŚCIE-ZACHÓD" i "KOŚCIELISKA" - projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

'ŚRÓDMIEŚCIE-ZACHÓD" i "KOŚCIELISKA" - projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Burmistrz Miasta Zakopane zawiadamia o wyłożeniu w dniach 9 lipca – 9 sierpnia 2010 r. do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów urbanistycznych nazwanych: „Śródmieście – Zachód” i „Kościeliska”.

więcej »

2010-06-24

„FURMANOWA, KOTELNICA, TATARY” - projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

„FURMANOWA, KOTELNICA, TATARY” - projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Burmistrz Miasta Zakopane zawiadamia o ponownym wyłożeniu w dniach 9 lipca – 6 sierpnia 2010 roku do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru urbanistycznego nazwanego: „ Furmanowa, Kotelnica, Tatary”.

więcej »

2010-06-24

"JAGIELLOŃSKA,,  ANTAŁÓWKA"– projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

"JAGIELLOŃSKA,, ANTAŁÓWKA"– projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Burmistrz Miasta Zakopane zawiadamia o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu w dniach 9 lipca – 6 sierpnia 2010 roku projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru urbanistycznego nazwanego: „Jagiellońska, Antałówka”.

więcej »

2010-06-24

Strążyska świętuje, burmistrz nagradza, Andrzej Bachleda śpiewa -  „Pod Tatrami” 24-26 czerwca

Strążyska świętuje, burmistrz nagradza, Andrzej Bachleda śpiewa - „Pod Tatrami” 24-26 czerwca

lW  najnowszym programie zapraszamy na jedną z najstarszych i najładniejszych ulic zakopiańskich – ulicę Strążyską, która hucznie obchodziła swoje święto. Poznamy również laureatów Nagrody Burmistrza Miasta Zakopane 2010. Koniecznie też trzeba wysłuchać (i obejrzeć!) Andrzeja Bachledę, który zaśpiewał w „Hotel Grand Nosalowy Dwór”, tym samym inaugurując cykl imprez kulturalnych, zwłaszcza muzycznych w tym nowym, atrakcyjnym obiekcie hotelowym.  „Pod Tatrami” na antenie Telewizji Kraków: w czwartek, 24 czerwca, godz.8.45 i 19.20, w piątek, 25 czerwca, godz.16.05 i w sobotę, 26 czerwca o godz.18.50. Program dostępny również w internecie: www.podtatrami.tvp.pl

więcej »

2010-06-24

Weekend 25-27 czerwca

Na najbliższy weekend synoptycy niestety nie zapowiadają poprawy pogody. W dalszym ciągu będzie padać a temperatury utrzymają się w okolicy 18ºC. Na ten czas zaplanowanych jest jednak wiele imprez kulturalnych, które z pewnością choć na chwilę pozwolą nam odwrócić uwagę od deszczowej aury.

Piątek
Zarząd Towarzystwa Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zaprasza na promocję książki Janusza Konieczniaka "Encyklopedia schronisk tatrzańskich", która odbędzie się w willi „Koliba” przy ul. Kościeliskiej 18 o godz. 17.00

W Bąkowej Zohylinie Niźniej o godz. 19.00 odbędzie się impreza charytatywna, z której całkowity dochód wesprze powrót do zdrowia ratownika TOPR Jana Tybora, który zmaga się ze skutkami operacji usunięcia guza mózgu. Jasiek najgorsze ma już za sobą, teraz pozostaje żmudna rehabilitacja, aby móc normalnie funkcjonować. Podczas imprezy odbędzie się aukcja zdjęć, grafiki i innych dzieł sztuki. Gości przywita kapela góralska, zagra również dla Państwa Young Highlanders Group, a do zabawy do białego rana zachęci DJ.


Sobota
Gry i zabawy dla dzieci, konkursy wiedzy o Tatrach, koncert Afromental, pokaz sztuczek akrobatycznych, show taneczne w wykonaniu zespołu Rafała Tito, a przede wszystkim ogłoszenie wyników głosowania internautów na wybrane przez nich symbole Tatr - to atrakcje wielkiego finału akcji „Milka. Razem dla Tatr”. Początek o godzinie 19.30 na Placu Niepodległości.

Koncert inauguracyjny X Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Organowego odbędzie się w Kościele Najświętszej Rodziny na Krupówkach o godz. 20.00. Wystąpi Witold Zalewski i Mieszany Chór Katedry Wawelskiej pod batutą Andrzeja Korzeniowskiego. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2001 roku, dla upamiętnienia stulecia Krzyża na Giewoncie (1901). W związku z dużym zainteresowaniem turystów i zakopiańczyków, festiwal stał się coroczną imprezą, uświetniającą sezon letni w naszym mieście.


Niedziela

Ciąg dalszy finału akcji „Milka. Razem dla Tatr” na Placu Niepodległości odbędzie się w niedzielę. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w konkursach sprawnościowych: „Zwinny jak świstak”, „Chyża jak kozica” czy „Silny jak niedźwiedź”, obejrzeć pokaz technik ratunkowych oraz sprzętu przygotowany przez doświadczonych ratowników TOPR, a także bawić się podczas występów kabaretu Twister i zespołu Tatrzańskie Zbójniki.
 

więcej »

2010-06-23

Lato z muzyką organową

Lato z muzyką organową

W Zakopanem 26 czerwca, w sobotę, rozpocznie się X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncert inaugurujący odbędzie się w Kościele Najświętszej Rodziny na Krupówkach o godz.20.00. Wystąpi Witold Zalewski i Mieszany Chór Katedry Wawelskiej pod batutą Andrzeja Korzeniowskiego. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2001 roku, dla upamiętnienia stulecia Krzyża na Giewoncie (1901). W związku z dużym zainteresowaniem turystów i zakopiańczyków, festiwal stał się coroczną imprezą, uświetniającą sezon letni w naszym mieście.

więcej »

1 [2] [3] [4]   następna strona »

 
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

ZAKOPANE ZAPRASZA