Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy, oferty pracy

Aktualności

Okres: 09-2010

2010-09-30

Samarkanda w obiektywie Leona Barszczewskiego

Samarkanda w obiektywie Leona Barszczewskiego

Galeria Sztuki Współczesnej DOM DOKTORA, ul. Stanisława Witkiewicza 19, zaprasza w piątek, 1 października 2010 o godz. 18.00 na prelekcję Igora Strojeckiego z pokazem slajdów „Leon Barszczewski (1849-1910) - fotograf XIX-wiecznej Samarkandy”. Leon Barszczewski  to postać o życiorysie fascynującym i tragicznym zarazem. Jego zdjęcia  stanowią unikalny zbiór. dzięki któremu przenosimy się w świat odległy i pełen egzotyki. Patronat nad wystawą objęła Ambasada Republiki Uzbekistanu.

więcej »

2010-09-30

Najlepsi uczniowie 2009/2010

Najlepsi uczniowie 2009/2010

Podczas Sesji Rady Miasta 30 września wręczono nagrody najlepszym uczniom, wyróżniającym się pod względem wyników w nauce i zachowaniu. Nagrody z rąk przewodniczącego Rady Miasta Wawrzyńca Bystrzyckiego i zastępców burmistrza Jana Gąsienicy Walczaka i Wojciecha Solika odebrali: Dominika Barnaś (SP 1), Szymon Zieliński (SP 2), Karol Bąk (SP 3), Klaudia Strama (SP 4), Patrycja Rodziewicz (SP 5), Katarzyna Krzyściak (SP 9), Grzegorz Kowalski (G 1), Konrad Lewandowski (G 2), Mariusz Kukuc (G 3), Dominik Oskar Stoch (Katolicka SP), Adrian Aleksander Tymorek (Prywatne Gimnazjum „Betlejem”), Maja Malinowska (Zespół Szkół Plastycznych), Mikołaj Grzywacz (Zespół Szkół Ogólnokształcących), Edward Klaper (Społeczne Gimnazjum STO), Justyna Sikora i Maciej Kiełpiński (POSA). Uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!

więcej »

2010-09-30

Kampania świadomościowa Mr. Blup

Kampania świadomościowa Mr. Blup

W Zakopanem rozpoczyna się kampania świadomościowa Mr. Blup, dotycząca problemów grup defaworyzowanych społecznie w ramach programu Zakopane Bez Barier. W związku z kampanią w Urzędzie Miasta 29 września burmistrzowie Zakopanego spotkali się z przedstawicielami spółek i organizacji, by podpisać list intencyjny. Gotowość współpracy zadeklarowały: Gmina Miasta Zakopane, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Polskie Koleje Linowe s.a., PSS Społem, Poczta Polska s.a., Zakopiańskie TBS, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Biuro Promocji Zakopanego i SEWIK. Nad całością projektu czuwa pełnomocnik burmistrza ds. osób niepełnosprawnych Jakub Sikorski.

więcej »

2010-09-30

Zakopane dba o finanse mieszkańców

Zakopane dba o finanse mieszkańców

Podczas konferencji "Wiedzieć, znaczy zarabiać" zorganizowanej 28 września w Krakowie sekretarz Miasta Zakopane Renata Szych odebrała wyróżnienie dla Zakopanego jako gminy dbającej o finanse mieszkańców. W uzasadnieniu podano, że gmina czynnie uczestniczy w systemach wymiany informacji gospodarczych i dzięki temu dba o finanse mieszkańców i poprawę bezpieczeństwa gospodarczego regionu.

więcej »

2010-09-28

Kulturalna reanimacja Zakopanego

Kulturalna reanimacja Zakopanego

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach", organizowany po raz drugi przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem w ramach projektu "Zakopane reAnimacja", dobiegł końca. Podobnie jak w zeszłym roku, Festiwal był okazją do wysłuchania rzadko wykonywanych utworów muzyki poważnej w interpretacjach czołowych przedstawicieli światowej i polskiej kameralistyki. Poprzez koncerty dedykowane pamięci kompozytora, Festiwal wpisał się w obchody Roku Chopinowskiego. Zainteresowanie wszystkimi koncertami było ogromne. Tegoroczna edycja pokazała, jak bardzo potrzebne są w Zakopanem tego typu wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Reginy Watychy i Anny Karpiel- Sembereckiej.

więcej »

2010-09-27

GÓRAL*SKI otwarty!

GÓRAL*SKI otwarty!

W piątek wieczorem, 24 września, z udziałem władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, na drodze w pobliżu Polany Szymoszkowej został uroczyście otwarty szlak GÓRAL*SKI. To jedna z największych inwestycji drogowych na Podhalu, zrealizowana dzięki funduszom unijnym, pozyskanym przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Swój udział w całym przedsięwzięciu mają gminy Kościelisko, Poronin i Zakopane. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: marszałek województwa małopolskiego MAREK NAWARA, starosta tatrzański ANDRZEJ GĄSIENICA MAKOWSKI i burmistrz Zakopanego JANUSZ MAJCHER.

więcej »

2010-09-24

„Gubałówka I” - zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

„Gubałówka I” - zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Na podstawie art. 17 pkt. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zmianami), zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta Zakopane Uchwały Nr XLII/608/2009 z dnia 3 września 2009 roku w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Gubałówka I”, przyjętego Uchwałą Nr XXVII/345/08 Rady Miasta Zakopane z dnia 31 lipca 2008 roku (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego z 2008 r. nr 589, poz. 3873).

więcej »

2010-09-24

"Antałówka – Koziniec”  - zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

"Antałówka – Koziniec” - zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Na podstawie art. 17 pkt. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zmianami), zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta Zakopane Uchwały Nr XLII/609/2009 z dnia 3 września 2009 roku w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Antałówka – Koziniec”, przyjętego Uchwałą Nr XVI/184/07 Rady Miasta Zakopane z dnia 25 października 2007 roku (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego z 2008 r., nr 24, poz. 122).

więcej »

2010-09-24

32. Maraton Warszawski z udziałem zakopiańczyków

32. Maraton Warszawski z udziałem zakopiańczyków

Ulicami Warszawy w niedzielę,  26 września,  pobiegnie 32. Maraton Warszawski, podczas którego nastąpi finał akcji BIEGNIJ CHARYTATYWNIE. W Maratonie Warszawskim wezmą udział również biegacze Zakopiańskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”: Leszek Behounek, Dariusz Serafin i Krzysztof Kapłon z Rabki. Leszek Behounek podejmie próbę bicia rekordu Guinessa, biegnąc w "maratońskiej gąsienicy”.

więcej »

2010-09-21

 LX Zwyczajna Sesja Rady Miasta Zakopane

LX Zwyczajna Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta zawiadamia,  że 30 września 2010 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13, sala obrad, odbędzie się LX Zwyczajna Sesja Rady Miasta Zakopane.

więcej »

2010-09-20

Zagłosuj na "Lidera Polskiej Ekologii"

Zagłosuj na "Lidera Polskiej Ekologii"

Informujemy, że rozpoczęła się 13. edycja Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii", który ma na celu promowanie wśród społeczeństwa innowacyjnych działań zmierzających do ograniczenia zmian klimatu, ograniczania hałasu, zachowania ładu przestrzennego, bezpiecznego i efektywnego zagospodarowania odpadów, ochrony gleb, oszczędzania surowców i energii.

więcej »

2010-09-20

Posadzono Dęby Pamięci

Posadzono Dęby Pamięci

W piątek, 17 września, odbyły się uroczystości upamiętniające zamordowanych w Katyniu i Charkowie oficerów: por. Jana Ignacego Bahdaja, por. Mieczysława Świtaja, kpt. Józefa Chramca, mjr Edwina Mariana Fingera, kpt. Wacława Kamińskiego i kpt. Wiktora Chudzikiewicza. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Starym Kościółku, po której złożono kwiaty na symbolicznym Grobie Sybiraka znajdującym się na Pęksowym Brzyzku. Następnie przed I Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera  posadzonych zostało sześć Dębów Pamięci. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu: starosta Andrzej Gąsienica Makowski i zastępcy burmistrza Zakopanego Jan Gąsienica Walczak i Wojciech Solik, przedstawiciele rodzin oficerów, uczniowie i nauczyciele I LO, poczty sztandarowe, Podhalańczycy i delegacja z Sopotu.

więcej »

2010-09-20

Utrudnienia w ruchu na  Al. 3 Maja

Utrudnienia w ruchu na Al. 3 Maja

Z przyczyn niezależnych od wykonawcy układanie warstwy ścieralnej nawierzchni na Al. 3 Maja zostaje przełożone o jeden dzień i rozpocznie się 23 września. Nawierzchnia bitumiczna 23 września będzie układana w kierunku od ul. Witkiewicza do Ronda Solidarności, 24 września od Ronda Solidarności do ul. Witkiewicza. W tych dniach ruch w wyżej wymienionych kierunkach będzie niemożliwy - należy dostosować się do sygnałów  podawanych przez osoby kierujące ruchem. Prosimy jednocześnie o wyłączenie w tych dniach z użytku parkingu, znajdującego się na Górnych Al.  3 Maja wzdłuż ulicy.

więcej »

2010-09-16

Konkret Skate Contest Zakopane 2010

Konkret Skate Contest Zakopane 2010

W niedzielę 12 września w zakopiańskim Skateparku odbyły się zawody deskorolkowe KONKRET SKATE CONTEST ZAKOPANE 2010. Organizatorem było Stowarzyszenie KONKRET. W zawodach udział wzięło ponad 40 zawodników z Zakopanego, Nowego Targu, Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i Chrzanowa. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: Skatepark Jam, Ramp Jam oraz Best Trick.

więcej »

2010-09-16

25 lat Parafii Tatrzańskiej

25 lat Parafii Tatrzańskiej

14 września w Parafii Tatrzańskiej p.w. Św. Krzyża w Zakopanem obchodzono jubileusz 25-lecia.  Sumie Jubileuszowej przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Parafia Tatrzańska została erygowana 25 grudnia 1985 roku. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1983-1991, a konsekrowany w 1991 roku przez ks. kard. Franciszka Macharskiego. Ważnym wydarzeniem w życiu Parafii była wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w 1997 roku.

więcej »

1 [2] [3]   następna strona »

 
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny
Seprator graficzny

ZAKOPANE ZAPRASZA