Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy

Aktualności

 

2012-09-21

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE JANUSZA MAJCHRA Z 21 WRZEŚNIA 2012

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE JANUSZA MAJCHRA Z 21 WRZEŚNIA 2012

W SPRAWIE PLANOWANEGO PRZEZ RADNYCH OPOZYCYJNYCH REFERENDUM WYBORCZEGO

 

Szanowni Mieszkańcy!
Opozycyjni do Burmistrza Miasta Radni przygotowali na najbliższą sesję Rady uchwałę o ogłoszeniu referendum wyborczego

Nie jestem zaskoczony tą decyzją. Wielokrotnie po wyborach radni opozycyjni udowadniali, że nie spoczną, dopóki nie doprowadzą do mojego odwołania, za nic mając decyzję mieszkańców Zakopanego z ostatnich wyborów. Poparcie ponad 60% wyborców, jakie uzyskałem w ostatnich wyborach samorządowych, jest dla mnie niepodważalną legitymacją do sprawowania funkcji i pracy na rzecz Mieszkańców Zakopanego.

Niestety, przez ostatnie dwa lata moi oponenci dali mi jasno do zrozumienia, że za nic mają los miasta, demokratyczną decyzję wyborców czy też prawo. Zawsze ważniejsze było dla nich pokazanie „kto tu rządzi” i doraźny interes polityczny. W tym czasie opozycja nie zgłosiła ani jednego wartościowego projektu, który byłby związany z rozwojem miasta i poprawą jakości życia mieszkańców. To najlepsze podsumowanie i wniosek pokazujący mentalność i faktyczny cel moich oponentów.

Wykorzystywanie siły przez opozycję nie ma nic wspólnego z demokracją. To narażanie mieszkańców na zatrzymanie strategicznych projektów i pozbawienie szans na lepszą przyszłość. Nie mam złudzeń, że Rada zaakceptuje demokratyczną decyzję mieszkańców. Jestem pewien, że przewodniczący wraz z opozycją będzie próbował powtarzać referendum do skutku.

Pomimo to, będę nadal pracował dla dobra Zakopanego. Będę nadal walczył o dobro mieszkańców i dbał o rozwój naszego miasta, nawet jeśli to w wyraźny sposób przeszkadza radnym opozycyjnym.
Przez ostatnie sześć lat udało się wiele dokonać. Wyremontowaliśmy większość dróg i mostów, wyremontowaliśmy wszystkie szkoły, powstają nowe mieszkania, realizujemy strategię promocji. Udało się tego dokonać tylko i wyłącznie dzięki wsparciu mieszkańców Zakopanego. Razem zmieniamy nasze miasto. Dlatego, jeśli Rada przyjmie wniosek o referendum, proszę wszystkich, by poszli głosować i pokazali, że to, co stworzyliśmy razem przez sześć lat, jest ważne. Jednocześnie proszę Państwa, abyście przed następnymi wyborami samorządowymi przemyśleli swoją decyzję, oddając głosy na radnych.

Ufając decyzji mieszkańców Zakopanego, nie zaprzestaję swojej pracy. Chciałbym jeszcze w tym roku dać mieszkańcom możliwość stania się właścicielami prywatyzowanych niebawem Polskich Kolei Linowych. Mam nadzieję, że pomimo utrudniania i opóźniania moich działań przez radnych opozycji, będzie to możliwe.

Przyjmijcie Państwo moje zapewnienie, że nie ma żadnych podstaw do zrywania umowy społecznej i zaufania, jakim obdarzyliście mnie niecałe dwa lata temu w wyborach samorządowych, gdy zostałem ponownie wybrany Burmistrzem Miasta Zakopane. Tę umowę i zobowiązania, które wobec Państwa podjąłem. zamierzam realizować w dalszym ciągu kadencji.


Z poważaniem
Burmistrz Miasta Zakopane
JANUSZ MAJCHER

 

(EM)
 

« Powrót

 

ZAKOPANE ZAPRASZA