Seprator graficzny

Znajdź na stronie

Seprator graficzny

Miasta partnerskie

Poprad Saint Dies Siegen
Poprad

  Saint-Die-
Des-Vosges

Siegen
Sopot Stryj Vysokie Tatry
Sopot Stryj Vysoké Tatry
     
Kontakt Załatw sprawę Struktura Urzędu Przetargi, konkursy

Aktualności

 

2012-09-25

"Kino którego szukasz" zaprasza

"Kino którego szukasz" zaprasza

W czwartek 27 września, o godz. 19.00 w Kinie Sokół obejrzymy przedpremierową (w Polsce dopiero od 5 października) projekcję dokumentu o niezwykłej artystce, znanej na całym świecie. To Marina Abramović, słynna performerka, która poddaje swoje ciało ekstremalnym doświadczeniom, czym widzów wprowadza w skrajnie odmienne stany emocjonalne.

Film "Marina Abramović: artystka obecna" w reżyserii Matthew Akersa został laureatem Nagrody Publiczności na tegorocznym festiwalu w Berlinie, polska premiera filmu odbyła się podczas 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Muzykę do filmu skomponował Nathan Halpern, zdjęcia są dziełem Matthew Akersa.

Marina Abramović, zwana ikoną body artu i performance'u, od czterdziestu już lat rewolucjonizuje sztukę współczesną i szokuje jej odbiorców. Pochodzi z dawnej Jugosławii, mieszka w USA. Film przedstawia jej życie i twórczość przez pryzmat jednej z najbardziej spektakularnych akcji artystycznych, którą przeprowadziła w nowojorskim Museum of Modern Art podczas retrospektywy swojej twórczości w roku 2010..

Przez trzy miesiące, na kilka godzin dziennie siadała bez ruchu na krześle w galeryjnej sali. Zwiedzający siadali naprzeciw niej i wyniku swoistej, pozbawionej słów psychoterapii pomiędzy artystką a widzami tworzyły się spontaniczne relacje. Udzielają się one także widzom oglądającym filmowy zapis tego niezwykłego artystycznego wydarzenia.

Żeby przybliżyć ten temat zakopiańskim widzom, Ela Krzemińska - Owczarz zaprosiła Jarka Hulbója, artystę i rzeźbiarza, który wprowadzi widzów w zjawisko artystyczne, jakim jest twórczość Mariny i jej osoba.

Kino Sokół, środa 27 września, godz. 19.00. Bilety: 10 PLN.
 

« Powrót

 

ZAKOPANE ZAPRASZA