Urząd Miasta Zakopane serdecznie wita na swej stronie internetowej osoby mające problemy ze wzrokiem. Dotychczas korzystanie z informacji i komunikatów, zamieszczanych na naszej stronie, było dla tych osób niemożliwe lub wiązało się z koniecznością poproszenia o pomoc w ich odczytaniu. Teraz strona internetowa Urzędu Miasta Zakopane "przemówiła". W Wielkiej Brytanii i USA "mówiące" strony internetowe publicznych urzędów funkcjonują już od wielu lat, w Polsce to wciąż nowość. Dlatego tym większa dla nas satysfakcja, że znaleźliśmy się w gronie miast i instytucji, które umożliwiają dostęp do swoich stron internetowych osobom niewidomym i niedowidzącym. Przeciwdziałamy w ten sposób ich wykluczeniu cyfrowemu w codziennym kontakcie z Internetem, który staje się coraz powszechniejszym sposobem komunikowania się społeczeństwa.

Zapraszamy do korzystania ze strony www.zakopane.eu! Czekamy na Państwa opinie i uwagi, będziemy starali się je uwzględniać w procesie udoskonalania naszej strony.

O przeglądarce

Intelligent Web Reader jest przeglądarką internetową, pokazującą, powiększającą oraz odczytującą ludzkim głosem strony internetowe. Głos czytający strony jest generowany przez wbudowany w nią syntezator mowy. Intelligent Web Reader powstał, aby udostępnić osobom niewidomym i niedowidzącym korzystanie ze stron internetowych. Korzystanie z tego systemu jest całkowicie bezpłatnie.

Strony oznaczone logiem "Mówiąca strona internetowa" są za pomocą systemu Intelligent Web Reader odczytywane, a nawigacja po nich jest bardzo prosta ze względu na zastosowaną technologię inteligentnego dzielenia strony internetowej na fragmenty, zwane punktami. Oznacza to, że nawet skomplikowane serwisy mogą być dzięki Intelligent Web Reader sprawnie odsłuchiwane.

Logo "Mówiąca strona internetowa", umieszczone w serwisie internetowym oznacza także, że organizacja, która jest właścicielem danego serwisu, zdecydowała się na wsparcie akcji całkowicie bezpłatnego udostępniania stron internetowych osobom niewidomym i niedowidzących.

Przeczytaj więcej o dostępności >>