Już w najbliższą sobotę 27.10.2018 w Zakopanem odbędzie się Bieg Sztafetowy 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy już od godz. 9.00 wytrawnych biegaczy jak i amatorów biegania.

Formuła wyścigu Sztafet 100 na 100 to rywalizacja drużynowa na stadionie lekkoatletycznym COS Zakopane. Startują 10-osobowe drużyny  damskie, męskie lub mieszane. Minimalna długość zmiany to 400 m, jednak każda z drużyn w dowolny sposób może określić taktykę zmian. Wygrywa zespół, który w najkrótszym czasie pokona dystans 100 km lub przebiegnie najwięcej w limicie czasu określonym na 8 godzin. Dzięki pozyskaniu znamienitych sponsorów i partnerów obniżyliśmy opłatę startową z 300 do 100 zł za drużynę.

Formuła dla amatorów to Bieg w Sztafetach z Flagą, w których udział jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Przeprowadzone będą również na stadionie, na torach sąsiadujących ze sztafetami profesjonalistów, gdzie każde pokonane okrążenie to wsparcie młodych sportowców z niepełnosprawnością trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. W sztafetach z Flagą biegniemy dystans 400m indywidualnie, rodzinnie, grupowo lub z asystą., Dodatkowo uczestnicy, którzy przebiegną w ciągu całego dnia min. 5 okrążeń , otrzymają pamiątkowy medal.

Zachęcamy biegaczy i amatorów biegania, by włączyli się do tego niespotykanego dotychczas sportowego wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych! Są jeszcze wolne miejsca dla drużyn, nie zabraknie również miejsca dla każdego, kto zechce włączyć się do biegu SZTAFETY Z FLAGĄ.

Patronat Narodowy imprezy objął Prezydent RP Andrzej Duda, w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uczcijmy wspólnie na sportowo naszą Najjaśniejszą Niepodległą!

Organizatorami biegu są Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerami wydarzenia są PZU - Pomoc to Moc, COS Zakopane, Miasto Zakopane i Powiat Tatrzański.

Zgłoszenia do biegu głównego prosimy wysyłać na adres mailowy biuro@mosir.zakopane.eu. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.mosir.zakopane.eu

Rejestracja zawodników w SZTAFETACH Z FLAGĄ w dniu zawodów bezpośrednio w biurze zawodów.

Więcej informacji w regulaminie wydarzenia:

http://handicap-zakopane.pl/wp-content/uploads/2014/11/regulamin100na100.pdf

Tekst: Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane

(APM)