12 października 2018r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem świętowała Jubileusz 110- lecia istnienia. Uroczystości szkolne doskonale wpisały się w obchody 100-lecia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W kościele OO. Bernardynów na Bystrem została odprawiona Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej, którą odprawił proboszcz parafii Antoni Kluska. W głównym holu Burmistrz Miasta p. Leszek Dorula wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej otworzył Kącik Zaruskiego- patrona naszej szkoły. Z okazji jubileuszu burmistrz wręczył dyrektor Elżbiecie Konopce portret Mariusza Zaruskiego autorstwa Moniki Stanisławskiej-Pitoń.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej oprócz uczniów i rodziców obecni byli przedstawiciele władz miasta, powiatu, kuratorium, instytucji współpracujących i wspierających szkolę, jej pracownicy i przyjaciele. Wraz z uczniami i absolwentami naszej szkoły zaproszeni goście przeszli ścieżką szkolnych lat i ścieżką ważnych wydarzeń historycznych w Polsce, w Zakopanem i tych dotyczących szkoły na Bystrem.

Wzruszający występ artystyczny skłonił słuchaczy do refleksji i zadumy nad tym wszystkim co bezpowrotnie minęło, ale przecież odcisnęło trwały ślad w ich sercach. Artystów i śpiewaków nagrodzono gromkimi brawami.

Uwieńczeniem jubileuszowego spektaklu był tort urodzinowy w kształcie tarczy szkoły dla uczniów od rodziców. Wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły i okolicznościowych wystaw.

Tekst: SP3

(RKW)