W dniu 16 października 2018 r. od godziny 8:00 przez 90 minut uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem mieli możliwość uczestniczyć w niesamowitym programie profilaktycznym ,, Antymina- nie daj się wysterować na minę”.

Program był bardzo dobrze przygotowywany. To nie to same suche pogawędki, lecz szczere , prawdziwe wyznania prowadzących o życiu prywatnym, o doświadczeniu, problemach oraz druzgocących konsekwencjach wyborów, których dokonywali, a które sprawiły, że życie stało się pułapką i drogą do zaprzepaszczenia siebie.

Program to nie tylko opowieści, to także piękna młodzieżowa muzyka, która w magiczny i intensywny sposób przenika do młodego człowieka. Zarówno muzyka jak i część profilaktyczna tworzą spójną całość, jedno uzupełnia drugie, co jest także godne polecenia.

Młodzież modeluje zachowania nie zawsze dokonując właściwych wyborów, czasem przykład prawdziwej historii staje się lepszym przekazem niż nie jeden film czy książka. Program Antymina oferuje wszystko w jednym. Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni. Gorąco polecamy i mamy nadzieję na więcej.

Tekst i zdjęcia: SP4

(APM)