Teatr im. St. I. Witkiewicza zaprasza na gościnny spektakl dla dzieci starszych i młodzieży - na podstawie lektury - opowiadania E.Hemingwaya "STARY CZŁOWIEK I MORZE", który odbędzie się w poniedziałek, 29 października. Serdecznie polecamy!

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY
spektakl inspirowany opowiadaniem Ernesta Hemingway`a „Stary człowiek i morze”
Dla publiczności:  13+

Spektakl DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY stanowi luźną interpretację opowiadania Ernesta Hemingway`a „Stary człowiek i morze”. Bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i  wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, opowiada nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas

Główny bohater nie mieszka w kubańskiej wiosce, jak u Hemingway`a lecz przebywa w szpitalu. Zapomniany przez rodzinę i najbliższych przyjaciół wyrusza w swój ostatni rejs, w którym towarzyszy mu młody pielęgniarz.

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.

Spektakl Agi Błaszczak wykorzystuje różnorodne środki artystycznego wyrazu. Znajdziemy w nim elementy teatru cieni, animację przedmiotu, pantomimę, projekcje multimedialne oraz muzykę generowaną i miksowaną na żywo.

Spektakl nagrodzony przez Jury Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” Bliżej 2018 w RZeszowie w sierpniu br., a aktor Paweł Kuźma za rolę  w tym spektaklu uhonorowany został wyróżnieniem na tym Festiwalu.

Bilety: 18 zł ( dla grup), opiekun 1 zł ( na każdą dziesiątkę uczniów przypada jeden bilet dla opiekuna)

Adaptacja i reżyseria: Aga Błaszczak

Scenografia: Joanna Kubik
Muzyka:  Paweł Rychert i Jakub Grzybek
Projekcje:  Wojciech Broszczak
Reżyseria świateł:  Filip Niżyński

Obsada:
Paweł Kuźma
Jakub Grzybek

Czas trwania:  50 minut


Rezerwacje: 18 20 00 660 w.27 ( od 8.00 do 14.00) lub na abc@witkacy.pl lub w Kasie Teatru tel. 600 00 15 14 od wt do sob od 10.00 do 14.00

Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane